جلسه نوزدهم دهم کندل شناسی – الگوی Bullish Meeting Lines

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

الگوی Bullish Meeting Lines
در الگوی Bullish Meeting Lines اگرچه برخورد خطوط در یک الگوی کندل شناسی دقیقاً از اهمیت خاصی برخوردار نیست، اما ساده و نادر است. الگوی Bullish Meeting Lines فقط شامل دو کندل است: یکی مشکی و دیگری سفید. این جفت کندل در نزدیکی موقعیت ملاقات می کنند، به این معنی که قیمت بسته شدن کندل دوم (صعودی) برابر با قیمت بسته شدن کندل اول (نزولی) می باشد. با این حال، از آنجا که سیگنال الگوی Bullish Meeting Lines شبیه به سایر سیگنال ها است، همانطور که در ادامه بحث خواهد شد، تشخیص آن دشوار است، بنابراین قدری برای آن وقت صرف کرده و به جزئیات توجه کنید.

تشکیل Bullishگ Meeting Lines

اگرچه الگوی Bullish Meeting Lines فقط از دو کندل تشکیل شده است، این نکته بدان معنی نیست که می توان از آن به آسانی عبور نمود. از آنجا که از نزدیک به سایر سیگنال ها شباهت دارد ، قبل از اقدام باید معیارهای زیر را با دقت تأیید کنید:

ابتدا باید بازار با روند نزولی تعریف شود. سپس، می بایست یک کندل سیاه بلند در روز اول ظاهر شود. آنگاه، یک کندل سفید بلند باید در روز دوم ظاهر شود. و در نهایت، کندل سفید باید در همان روز پایانی (یا تقریباً نزدیک به همان قیمت بسته شدن) را داشته باشد.

 

الگوهای کندل شناسی بازخوردی از داده های خروجی عملیات قیمت گذاری است، به این معنی که آنها اطلاعات نسبتا کمی در مورد بازار و چگونگی وضعیت حرکت آن ارائه می دهند و با تجزیه و تحلیل الگوهای کندلی، افراد درگیر این فرصت را می یابند که از چرایی یک بازار همانطور‌ که اتفاق افتاد حرکت کرد آگاه شوند.
البته دانستن دلایل دقیق حرکت بازار غیرممکن است. با این وجود، تماشای کنش قیمت همیشه یک تمرین خوب است. با گذشت زمان، شما شروع به یادآوری الگوهای مکرر می کنید که بسیار خوب می توانند به استراتژی های معاملاتی تبدیل شوند. در حقیقت ، ما خودمان غالباً شاهد اقدامات بازار برای طرح ایده های جدید تجاری هستیم!

معنی Bullish Meeting Lines

اگرچه الگوی Bullish Meeting Lines به اندازه برخی از سیگنال هایی که شبیه آن است، مانند الگوی Bullish Piercing نتیجه ای ندارد، اما همچنان مستحق توجه شماست. این بن بست بین خریدارها و فروشنده ها را منتقل می کند. بازار در حال نزول است که از ظاهر یک کندل سیاه قوی پشتیبانی می شود. روز بعد این کندل بسیار کم باز می شود و به فروشنده ها اطمینان بیشتری جهت حرکت به سوی قیمت نزولی بازار می دهد. با این حال ، خریداران ضدحمله ای را شروع می کنند که قیمت را به سمت بالا سوق می دهد. در آخر اینکه روز قبل دقیقاً در همان مکان یا بسیار نزدیک به آن بسته می شود و روند نزولی به پایان رسیده است.

 

به طور معمول، تفسیر این بدان معناست که یک وارونگی صعودی رخ داده است، اما الگوی Bullish Meeting Lines به خصوص قابل اعتماد نیست. بنابراین قبل از انجام هرگونه حرکت بزرگ، بازار را به طور کامل رصد کرده و منتظر تأیید باشید. از این گذشته ، فقط به این دلیل که خطوط رخ داده اند، این بدان معنا نیست که شما باید بر پیامدهای این الگوی کندل دانی صعودی گشت و گذار کنید.

 

۰/۵ ( ۰ نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.