جلسه پانزدهم دهم کندل شناسی – الگوی کیکر صعودی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
کندل شناسی - الگوی کیکر صعودی

جلسه پانزدهم دهم کندل شناسی – الگوی کیکر صعودی

الگوی کیکر صعودی یک الگوی کندل شناسی دو کندلی است که برای پیش بینی تغییر در جهت روند قیمت دارایی استفاده می شود. این الگو با یک وارونگی بسیار شدید در قیمت نسبت به دو کندل مشخص می شود. معامله گران از آن برای تعیین اینکه که کدام گروه از شرکت کنندگان در بازار جهت را کنترل می کنند، استفاده می نمایند.  الگوی کیکر صعودی نشانگر تغییر شدید نگرش سرمایه گذاران در مورد امنیت است. این موقعیت معمولاً در پی انتشار اطلاعات ارزشمند در مورد یک شرکت، صنعت یا اقتصاد رخ می دهد.

 

الگوی کیکر صعودی

 

الگوی کیکر صعودی یکی از قابل اطمینان ترین الگوهای معکوس تلقی می شود و معمولاً حاکی از تغییر چشمگیر در اصول تجارت است. به نظر می رسد برای معامله گرانی که الگوی کیکر صعودی را به خوبی رعایت می کنند، خیلی سریع حرکت کرده و این امکان وجود دارد که در انتظار بمانند. با این حال، این معامله گران ممکن است گذشته را جستجو کرده و در انتظار می مانند تا وقتی ابتدا الگوی کیکر صعودی را مشخص شد، وارد موقعیت شوند.

در حالی که یکی از قوی ترین شاخص های تجزیه و تحلیل تمایلات خریدار یا فروشنده در نظر گرفته می شود، اما روی دادن این الگوی بسیار نادر است. بیشتر معامله گران حرفه ای به سرعت در یک جهت یا جهت دیگر بیش از حد واکنش نشان نمی دهند. اگر هنگامی که الگوی کیکر صعودی خود را نشان دهد، مدیران مالی سریع متوجه می شوند.

الگوی کیکر صعودی غالبا به عنوان یکی از قدرتمندترین سیگنال هایی که در اختیار تحلیلگران تکنیکال قرار دارد، در نظر گرفته می شود. اهمیت آن وقتی واضح تر می شود که در بازارهای فرابورس رخ دهد. دو کندل در پس زمینه الگوی اهمیت قابل توجهی دارند. کندل اول در جهت جریان فعلی باز و حرکت می کند و کندل دوم در همان روز قبل باز می شود

و سپس در جهت مخالف کندل روز قبل می چرخد. بدنه کندل ها در بسیاری از سیستم عامل های تجارت رنگ متضاد هستند و این شکل گیری نمایش رنگی از تغییر چشمگیر احساسات سرمایه گذار را ارائه می دهند. از آنجا که الگوی  کیکر صعودی فقط پس از تغییر قابل توجه در نگرش بازار اتفاق می افتد. ایندکس غالبا با معیارهای دیگر تجزیه و تحلیل بازار یا تأمین مالی رفتاری مورد مطالعه قرار می گیرد.

 

کندل شناسی - الگوی کیکر صعودی

 

برای تعیین الگوی کندل شناسی‌ کیکر صعودی  به دنبال معیارهای زیر باشید:

 

۱) کندل اول باید یک کندل سیاه باشد.
۲) کندل دوم که به رنگ سفید است، باید بالای موقعیت بسته شدن نزدیک کندل اول باز شود و شکاف ایجاد کند.
۳) حرکت قیمت در هنگام تشکیل کندل دوم هرگز نباید به شکافی که بین کندل اول و دوم ایجاد می شود ، فرو رود. همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، این بدان معنی است که محدوده پایین کندل دوم به ندرت وجود دارد.

الگوی کندل شناسی کیکر صعودی پس از طی روند نزولی متنابه، شکل نمی گیرد، اما گاهی به همین جا ختم می شود. وقتی این حالت رخ داد، تغییر ناگهانی نگرش احتمالی منتج از این رخداد تغییر دهنده بازی است.

سرانجام ، اگر یک الگوی با شکل مخالف (یک کندل سفید و به دنبال آن یک کندل سیاه را که شکافی بین آن هاست دارد و هرگز به درون شکاف نمی رود) مشاهده کنند، ممکن است کیکر صعودی را روبروی خود داشته باشند. این یک سیگنال معکوس نزولی است که شور بختانه حرکت رو به پایین را هدر می دهد. مانند کیکر صعودی نادر اما قابل اعتماد است.

 

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

فارکس ، باینری آپشن ، سوپر باینری ، آموزش فارکس ، استراتژی فارکس ، استراتژی باینریآپشن ،forex ، binary opton×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

کندل شناسی پیشرفته،کندل شناسی در باینری،آموزش کندل شناسی pdf،کندل شناسی حرفه ای،کندل شناسی، ،دانلود کتاب کندل شناسی،کندل شناسی چیست،استراتژی کندل استیک،کندل خوانی،الگوی کندل استیک

 

۰/۵ ( ۰ نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.