جلسه هیجدهم کندل شناسی – الگوی کیکر نزولی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
کندل شناسی - الگوی کیکر نزولی

جلسه هیجدهم کندل شناسی – الگوی کیکر نزولی

الگو  کیکر نزولی  را در نظر بگیرید. یک خبر بزرگ ‌گاهی خوب و گاهی بد می تواند به عنوان یک ضربه منهدم کننده برای سرمایه گذاران عمل کند. آیا این رویداد شامل تغییر در مدیریت شرکت،کالاهای مرجوعی، در مورد اعلام یک محصول یا خدمت جدید و یا یک خبر مهم در سراسر جهان است

که در نتیجه آن تغییر نتیجه در رفتارهای  سرمایه گذار می تواند باعث بالا یا پایین رفتن قیمت ها شود. در برخی از این موارد ، الگوی کندل شناسی کیکر نزولیرخ خواهد داد. این سیگنال دو کندلی بیان کننده این است که سرمایه گذاران رفتار و نظرات خود را در باره سهام تغییر داده و باعث شکاف آن گردیده و سپس به کاهش قیمت ادامه می دهند. این یک سیگنال بسیار تاثیر گذار و قدرتمند است، به همین دلیل می بایست به سیگنال هشدار آن توجه نمود.

 

کندل شناسی - الگوی کیکر نزولی

 

اگر برای اولین بار با یک الگوی کندل شناسی کیکر نزولی روبرو شدیم، لازم است از ویژگی های بصری که آن را تعریف می کند اطلاع داشته باشیم. برای شناسایی‌کیکر نزولی ، معیارهای زیر را بررسی می کنیم: ابتدا باید یک کندل سفید (مقاوم) وجود داشته باشد. سپس، کندل سفید باید به دنبال یک کندل مشکی (قدیمی) باشد که زیر اولین کندل باز شده و شکاف ایجاد می کند.

سوم، قیمت در هنگام تشکیل کندل دوم نباید هرگز در میان شکاف بالا برود. به دلیل این شرط بندرت سطح بالایی را در کندل دوم پیدا خواهید نمود. اگرچه الگوی کیکر نزولی پس از یک روند صعودی طولانی مدت مسلما هیچ نیازی به وقوع ندارد،اما با تأکید بر ناگهانی تغییر در رفتار سرمایه گذار، گاهی اوقات چنین اتفاقی روی می دهد. در عین حال ممکن است شکل متضاد را مشاهده کنید. یک کندل سیاه به دنبال یک کندل سفید که شکاف دارد و هرگز به درون شکاف فرو نمی رود.

کندل شناسی

هنگامی که اولین شمع باز می شود، قیمت از یک جهت صعودی برخوردار است و حرکت در حال افزایش در طول روز ادامه خواهد داشت. با این حال، کندل روز بعد، در حالی که در روز قبل یا در نزدیکی روز قبل باز می شوددر نتیجه آن پیوسته قیمت به سمت پایین حرکت می کند. قیمت مسلما تا چارچوب معاملات روز گذشته افزایش نخواهد یافت و باعث ایجاد شکاف می شود. با توجه به این مجموعه تغییرات چشمگیردر یک جهت، معمولاً می توان فرض کرد که حرکت رو به پایین کندل برای مدت زمان مورد نظر ادامه خواهد یافت.

کلام آخر اینکه: الگوی کیکر نزولی اغلب پس از یک رویداد بزرگ و فوق العاده خبری ظاهر می شودکه باعث تغییر ناگهانی رفتار سرمایه گذار قبل یا بعد از ساعات بازار می شود. بیشترین اهمیت را هنگام شکل گیری در ناحیه ای شلوغ دارد، اما صرف نظر از روند، شکاف بین کندل ها یک تغییر شدید و معنا دار را نشان می دهد.فشار بالایی در فروش نیز وجود دارد. هنگامی که از فرم دهی اساسی آگاهی یافتید، می توانید از عناصر منحصر به فردی که در مورد پیش بینی الگو اطلاعات بیشتری می دهد محافظت نمائید.

برای استفاده بهینه تر از الگوی کیکر نزولی به دنبال این ویژگی ها باشید:

۱) هرچه کندل ها طولانی تر باشند، واژگونی چشمگیرتر است.
۲) هرچه شکاف بزرگتر باشد، واژگونی قابل توجه تر است.

 

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

فارکس ، باینری آپشن ، سوپر باینری ، آموزش فارکس ، استراتژی فارکس ، استراتژی باینریآپشن ،forex ، binary opton×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

کندل شناسی پیشرفته،کندل شناسی در باینری،آموزش کندل شناسی pdf،کندل شناسی حرفه ای،کندل شناسی، ،دانلود کتاب کندل شناسی،کندل شناسی چیست،استراتژی کندل استیک،کندل خوانی،الگوی کندل استیک

 

۰/۵ ( ۰ نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.