جلسه چهار دهم کندل شناسی – الگوی ماروبوزو

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
کندل شناسی - الگوی ماروبوزو

جلسه چهار دهم کندل شناسی – الگوی ماروبوزو

 

سادگی الگوی ماروبوزو یک کلمه دوست داشتنی و یک مفهوم بسیار آرام است. پس از مطالعه بسیاری از الگوهای پیچیده کندل شناسی، همیشه خوب است که موقعیت را به اصول اولیه برگردانید. تقریباً مانند دوجی، الگوی کندل شناسی  الگوی ماروبوزو  یک سیگنال بوده و دارای معنی بسیار واضحی است. این الگو به دو صورت مثلثی (قرمز یا سیاه) و یک سرسخت (سبز یا سفید) می باشد و با شکلی طولانی و محکم توجه خود را جلب می کند.

این الگوی سیاه به سادگی یک کندل بلند سیاه (پایین یا قرمز) در نمودارهای زیر است و سایه در حد کم یا حتی بدون آن وجود ندارد. این الگو نشان می دهد که فروشندگان روز معاملاتی را از موقعیت باز کردن تا نزدیک کنترل می کردند و از این رو یک الگوی نزولی است. کندل می تواند یک سیگنال تجاری یا بینش تحلیلی به سوی آینده نگری درباره قیمت سهام ارائه دهد. در حالی که این الگو یک الگوی نزولی است، اغلب زمینه ای که در آن رخ می دهد از خود شمعدان مهمتر است. کنترل فروشنده به خصوص ارزش تماشای مقاومت در برابر پشتیبانی نزدیک را دارد، زیرا هر دو مورد احتمال فروش بیشتر را فراهم می آورد.

 

کندل شناسی - الگوی ماروبوزو

 

تجارت با الگوی ماروبوزو

 

ساده تر از این نمی شود! حتی دوجی، آن آبشار بسیار کوچک، الگویی آشکارتر از الگوی ماروبوزو  نیست. اگر فکر می کنید الگوی کندل فوق را پیدا کرده اید ، به دنبال معیارهای زیر باشید:

۱) شمع منفردی که در سیگنال قرار دارد باید از بدنه واقعی و طولانی برخوردار باشد.
۲) نباید یک فتیله بالا یا پایین داشته باشد.

این همه چیزی است که در آن وجود دارد! شما به دنبال یک بلوک بزرگ و بدون هیچ گونه خارجی یا پسوند هستید. سیگنال می تواند سفید / سبز یا سیاه / قرمز باشد و در هر نقطه از نمودار ظاهر می شود. الگوی ماروبوزو سفید / سبز به سمت بالا حرکت می کند و بسیار سرسخت است ، و یک ماروبوزو سیاه / قرمز به سمت پایین حرکت می کند و بسیار نزولی است. هر چه کندل طولانی تر باشد، افزایش چشمگیر قیمت آن نیز بیشتر است . بعضی اوقات این سیگنال ها را به نام های الگوی ساده و الگوی سیاه مشاهده خواهید کرد.

مفهوم تکنیکال ماروبوزو

 

کلمه ماروبوزو u در فرهنگ ژاپن به معنای سر تراشیده شده است و این در عدم وجود فتیله کندل منعکس می شود. وقتی کندل این الگو را می بینید، این واقعیت که هیچ فتیله ای وجود ندارد، به شما می گوید که جلسه با قیمت بالای روز افتتاح شد و با قیمت پایین روز بسته شده است.. در یک الگوی صعودی، خریداران کنترل قیمت را در طول روز، از سیگنال باز تا بسته نگه داشتند. در ماروبوزو با قیمت صعودی ، فروشندگان قیمت را از سیگنال باز تا بسته کنترل می کردند.

بسته به اینکه ماروبوزو در کدام موقعیت قرار دارد و چه رنگی دارد، می توانید نتیجه را پیش بینی کنید:

اگر یک الگوی سفید در انتهای روند صعودی روی دهد، احتمال ادامه آن وجود دارد.
اگر یک الگوی سفید در انتهای روند نزولی رخ بدهد، احتمال روند معکوس وجود دارد.
اگر الگوی سیاه در پایان روند نزولی روی دهد، احتمال ادامه آن وجود دارد.
اگر یک الگوی سیاه در انتهای روند صعودی رخ بدهد ، احتمال بازگشت وجود دارد.

با این حال ، از آنجا که این حدس و گمان ها نمی توانند ۱۰۰٪ مورد اطمینان باشند، همیشه بهتر است با تماشای کندل هایی که بعد از  الگوی ماروبوزو ظاهر می شوند، ظن خود را تأیید کنید. اگر چند کندل بعدی پیش بینی شما را تأیید می کنند، احساس راحتی کنید تا با اطمینان پیش بروید.

 

 

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

فارکس ، باینری آپشن ، سوپر باینری ، آموزش فارکس ، استراتژی فارکس ، استراتژی باینریآپشن ،forex ، binary opton×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

کندل شناسی پیشرفته،کندل شناسی در باینری،آموزش کندل شناسی pdf،کندل شناسی حرفه ای،کندل شناسی، ،دانلود کتاب کندل شناسی،کندل شناسی چیست،استراتژی کندل استیک،کندل خوانی،الگوی کندل استیک

 

۰/۵ ( ۰ نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.