جلسه سی و دوم کندل شناسی – الگوی Bullish Rising 3 methods

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
کندل شناسی - الگوی Bullish Rising 3 methods

جلسه سی و دوم کندل شناسی – الگوی Bullish Rising 3 methods

الگوی  Bullish Rising 3 methods از زمان معرفی آن به دنیای غرب در اواخر دهه ۸۰‌، نمودار کندل به روش ترجیحی ترسیم برای بسیاری از معامله گران تبدیل شده است. کندل های رنگی و ساده برای خواندن، الگوها نیز تشکیل می دهند که معانی مختلفی دارند. یکی از این الگوی Bullish Rising 3 methods است.
این الگو ادامه یک روند صعودی است که در روند صعودی دیگری در جریان است. الگوی Bullish Rising 3 methods از پنج کندل تشکیل شده است. جایی که کندلهای اول و آخر طولانی و صعودی هستند و سه کندل کوچک کوچک در آنها قرار دارد.
برای اینکه یک الگوی کندل شناسی به سه روش رو به رشد تبدیل شود، باید معیارهای زیر را رعایت گردد:
۱) الگوی اول باید صعودی باشد.
۲) کندلهای دوم ، سوم و چهارم کوچک و ضعیفی هستند. آنها در محدوده اولین کندل سرسخت محدود می شوند.
۳) آخرین بار ، نوار پنجم صعودی است و بالاتر از حد الگوی بسته می شود.
الگوی Bullish Rising 3 methods نشان می دهد که بازار از بازگشت مالی اندک برخوردار بوده است، اما همچنان برای ادامه به سمت بالا به اندازه کافی قدرتمند باقی مانده است.
کندل شناسی - الگوی Bullish Rising 3 methods

الگوی Bullish Rising 3 methods و بازار

همه الگوهای کندل شناسی از جمله Bullish Rising 3 methods داستان های منحصر به فرد خود را برای گفتن دارند. آنها به عنوان بازنمایی داده های بازار به ما نشان می دهند که بازار چگونه حرکت کرده است و سرنخ هایی راجع به آنچه واقعاً ممکن است رخ دهد به ما ارائه می دهد. در حالی که دانستن اینکه چرا الگوی کندل‌های خاصی شکل گرفته است، کار سختی است یا تقریبا غیرممکن است، این یک تمرین واقعا خوب برای تلاش و تجسم نیروهای بازار و چگونگی تاثیر آنها بر قیمت است.
بنابراین اجازه بدهید تصور کنیم که چه اتفاقی می افتد وقتی سه روش در حال ظهور در نمودار ظاهر می شود.
از آنجا که بازار در روند صعودی قرار دارد، به همین دلیل بازار رفتاری نیز صعودی دارد و فشار خرید غالب است. در نتیجه، بازار قادر به تولید یک کندل طولانی صعودی است و به نظر می رسد که به سمت اوج های جدید پیش
می رود.

کندل شناسی

با این وجود، با افتتاح روز بعد، رفتار های بازار در Bullish Rising 3 methods ‌جلوه کرده و با توجه به طول عمر روند صعودی قبلی، قریب به اتفاق می تواند بازگردند. فشار خرید از بین می رود و فضای ورود فروشندگان را فراهم می کند و این بازار را برای سه روز آینده تحت فشار آن ها قرار می دهد. اکنون ، در چهارمین روز، بازار هنوز نتوانسته است پایین تر از اولین نوار مقاومت بسته شود. به نظر می رسد هنوز خوش بینی کافی برای جلوگیری از عقب نشینی بیشتر باقی مانده است. با پی بردن به قدرت قاطع بازار، فشار خرید افزایش می یابد که فعالان بازار صعودی تر می شوند. در نتیجه، بازار پنجمین کندل مقاومت را تشکیل می دهد، که قادر به بالا بردن الگوی اصلی به عنوان الگوی غالب است. اکنون که سطح مقاومت به طور قابل توجهی نقض شده است، بازار آماده ادامه روند به سمت بالاتر است.

 

الگوی Bullish Rising 3 methods شامل یک کندل بلند است که یک حرکت جهت دار قوی را نشان می دهد، و به دنبال آن سه کندل ریکاوری‌ کوچک، که درون بدنه کندل اول بی اندازه قرار دارند. کندل آخر یک کندل بلند مقاومت است که ادامه حرکت صعودی را دوباره تقویت می کند. سه کندل ریکاوری می توانند کندل های مقاومت یا نزولی باشند، با تأکید اصلی روی کندل های بازیابی که در بدن نخستین کندل سرسختی قرار دارد.

۰/۵ ( ۰ نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.