جلسه بیستم کندل شناسی – الگوی اینگالف نزولی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
کندل شناسی - الگوی اینگالف نزولی

جلسه بیستم کندل شناسی – الگوی اینگالف نزولی

الگوی اینگالف نزولی یک الگوی نمودار تکنیکال با نمایش قیمت های پایین تر می باشد. این الگو شامل یک کندل سطح بالا (سفید یا سبز) است که به دنبال آن یک کندل بزرگ سطح پایین (سیاه یا قرمز) قرار دارد که کندل کوچکتر از آن را دچار گرفتگی می کند. این الگو می تواند مهم باشد زیرا نشان می دهد که فروشندگان از خریداران پیشی گرفته و قیمت بیشتر را تحت فشار قرار می دهند تا خریداران بتوانند آن را بالا ببرند.

نکات اساسی الگوی اینگالف نزولی

الگوی اینگالف نزولی می تواند در هر مکانی اتفاق بیفتد، اما اگر پس از پیشبرد قیمت رخ دهد، قابل توجه تر است. این فرایند می تواند صعودی یا عقب نشینی صعودی با روند نزولی بزرگتر باشد. در حالت ایده آل هر دو کندل نسبت به میله های قیمت در اطراف خود دارای اندازه متنابهی می باشند. دو میله بسیار کوچک ممکن است الگوی مشبک ایجاد کنند، اما بسیار بزرگتر از حالتی است که دو کندل با هم ایجاد می کنند. در نگاهی دیگر بدنه واقعی کندل ها جز فاکتور های بسیار مهم است. بدنه واقعی کندل پایینی باید کندل بالایی را درگیر کند. الگوی اینگالف نزولی از اهمیت کمتری در بازارهای خرد برخوردار است.

 

تجارت با الگوی اینگالف نزولی

 

در انتهای تعدادی از حرکات صعودی، یک الگوی اینگالف نزولی مشاهده می شود. توسط کندل دوم بزرگتر که نمایش دهنده تغییر وضعیت قیمت به سمت پایین می باشد، حرکت رو به بالای کندل اول که در حال عبور از کنار آن است کاملا مشخص شده است. این الگو هنگامی که قیمت باز شمع مشبک بسیار بالاتر از نزدیکی شمع اول باشد و هنگامی که نزدیک شمع مشبک به زیر قیمت شمع اول برود، از قابلیت اطمینان بیشتری برخوردار است. شمع پایین تر بسیار بزرگتر از آن است که شمع پایین فقط کمی بزرگتر از شمع بالا باشد.

 

کندل شناسی - الگوی اینگالف نزولی

این الگو همچنین زمانی که از یک حرکت بی نقص بالاتر حرکت می کند، قابل اطمینان ترین موقعیت را دارد. اگر عملکرد قیمت ناپایدار یا متغیر باشد، بسیاری از الگوهای فوق العاده در آن روی خواهد داد اما بعید است که همه آن ها منجر به تغییرات عمده ای در قیمت شوند.

قبل از عمل بر روی الگوی ، معامله گران معمولاً در انتظار بسته شدن کندل دوم هستند و سپس روی کندل اول عمل خواهند کرد. سری اقدامات شامل فروش موقعیت طولانی یک بار الگوی اینگالف نزولی یا وارد شدن در موقعیت بالقوه است. در صورت وارد شدن به یک موقعیت کوتاه جدید، می توان یک ضرر متوقف شده را در بالای الگوی دو نوار قرار داد.

 

کندل شناسی

 

معامله گران هنگام استفاده از الگوی اینگالف نزولی ، تصویر های کلی را در نظر می گیرند. به عنوان مثال، اگر صعود قدرتمندی در جریان باشد، تجارت کوتاه مدت شاید امری عقلانی نباشد. حتی ممکن است شکل گیری یک الگوی اینگالف نزولی ، برای جلوگیری از پیشرفت طولانی مدت کافی باشد. با این حال اگر روند کلی رو به پایین باشد و به تازگی شاهد روند صعودی باشیم، الگوی اینگالف نزولی ممکن است فرصتی مناسب برای تجارت کوتاه مدت ایجاد کند، زیرا تجارتی است که با روند نزولی بلند مدت همسویی دارد.

محدودیت های استفاده از یک الگوی اینگالف نزولی

الگوهای تعامل با استفاده از یک حرکت بی نقص و افزایشی، بیشترین سود را دارند، زیرا این الگو به وضوح تغییر حرکت را به سمت نزولی نشان می دهد. اگر عمل قیمت گذاری بسیار غیر قابل قبول باشد، حتی اگر قیمت به طور کلی در حال افزایش باشد، از اهمیت الگوی حاضر کاسته خواهد شد، چرا که حاوی سیگنالی نسبتاً متداول است.

 

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

فارکس ، باینری آپشن ، سوپر باینری ، آموزش فارکس ، استراتژی فارکس ، استراتژی باینریآپشن ،forex ، binary opton×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

کندل شناسی پیشرفته،کندل شناسی در باینری،آموزش کندل شناسی pdf،کندل شناسی حرفه ای،کندل شناسی، ،دانلود کتاب کندل شناسی،کندل شناسی چیست،استراتژی کندل استیک،کندل خوانی،الگوی کندل استیک

 

۰/۵ ( ۰ نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.