جلسه هفتدهم دهم کندل شناسی – الگوی تویرزر تاپ

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
کندل شناسی - الگوی تویرزر تاپ

جلسه هفتدهم دهم کندل شناسی – الگوی تویرزر تاپ

 

الگوهای کندل شناسی از جمله الگوی تویرزر تاپ می توانند ظاهرهای مختلفی به خود بگیرند، اما همه دارای چندین ویژگی مشترک هستند. گاهی اوقات که در نقاط چرخش بازار ظاهر می شوند، این الگوهای کندل می توانند به هدف تجزیه و تحلیل و برای نشان دادن احتمال بازگشت معکوس استفاده شوند و یا می توان از آنها برای یک زمینه گسترده تر از تجزیه و تحلیل بازار برای ارائه سیگنال های تجاری برای معامله گران روند استفاده کرد.

 

کندل شناسی - الگوی تویرزر تاپ

همانطور که می دانید از منطق کندل شناسی برای تجارت کالاها استفاده می شود و نمودارهایی از جمله نمودار الگوی تویرزر تاپ همچنان محبوب هستند زیرا روشی بصری و جذاب برای نظارت بر داده های قیمت هستند. بدنه یک کندل با تفاوت بین باز و نزدیک ایجاد می شود، در حالی که سایه های باریک در هر دو طرف کندل نشانگر بالا و پایین در آن دوره است. در الگوی تویرزر تاپ شمع سیاه یا قرمز به معنی نزدیک بودن در زیر محدوده باز شدن است، در حالی که یک شمع سفید یا سبز نشان می دهد که قیمت بسته شده بالاتر از آن است که باز شود.

تجارت و الگوی تویرزر تاپ

 

الگوی تویرزر تاپ یک الگوی بالا و پایین است و الگویی که نشان دهنده تغییر جهت روند است. از آنجایی که ممکن است الگوی تویرزر تاپ به طور مکرر رخ دهد، معمولاً برای تأیید سیگنال یک بستر وسیع تر نیاز است. این الگوی وقتی اتفاق می افتد که اوج دو کندل تقریباً در همان سطح پس از پیشروی اتفاق می افتد. یک الگوی پایینی هنگامی رخ می دهد که کمترین میزان دو کندل تقریباً در همان سطح بعد از کاهش روی خواهد داد.

شاخص های اضافی در الگوی تویرزر تاپ عبارتند از اینکه، کندل اول بدنه واقعا بزرگ دارد (تفاوت بین سطوح باز و بسته) ، اما کندل دوم تقریباً می تواند در هر اندازه ای باشد. بنابراین، ممکن است به صورت دو کندل متفاوت به چشم آیند. کندل اول ممکن است کندل بسیار قوی بوده و بسیار نزدیک به سطح بالایی بسته می شود، در حالی که کندل دوم ممکن است یک دوجی باشد که نزدیک به سطح بالایی نیست، لیکن تا این لحظه شباهت زیادی به شمع اول دارد.

 

کندل شناسی

پیش فرض  الگوی تویرزر تاپ بالا یا پایین این است که شمع اول حرکت قوی را در جهت فعلی نشان می دهد، در حالی که شمع دوم متوقف شده یا حتی عملکرد قیمت روزهای قبل را کاملاً معکوس می کند. یک تغییر کم در حین حرکت روی می دهد که معامله گران باید از آن آگاه باشند. در میان الگوهای مختلفی که معامله گران می توانند از آنها برای پیش بینی تغییرات احتمالی در جهت روند استفاده کنند، الگوی تویرزر تاپ از بقیه متمایز است.

ارتفاع سایه ( سایه های ) بالایی نشانه محدوده مقاوم است. هر چند خریدارها قیمت را بالاتر می برند، ولی به هیچ عنوان حاضر نیستند حتی کمی بیشتر از بالاترین قیمت خرید کنند. در نتیجه فروشندگان با وارد کردن فشر ، وارد عمل شده و قیمت را به پایین بازمی گردانند. ارتفاع یکسان در الگوی تویرزر تاپ از بالاترین کندل ها ، مقاومت را نشان داده و بیان کننده آن است که روند صعودی، توقف یا نزولی خواهد بود

 

÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

فارکس ، باینری آپشن ، سوپر باینری ، آموزش فارکس ، استراتژی فارکس ، استراتژی باینریآپشن ،forex ، binary opton×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

کندل شناسی پیشرفته،کندل شناسی در باینری،آموزش کندل شناسی pdf،کندل شناسی حرفه ای،کندل شناسی، ،دانلود کتاب کندل شناسی،کندل شناسی چیست،استراتژی کندل استیک،کندل خوانی،الگوی کندل استیک

 

۰/۵ ( ۰ نظر )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.